BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosabbá váltak a profik júliusban

2006. július 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Óvatosak a professzionális befektetők az utolsó nyári hónapot megelőzően. A Reuters által végzett felmérésből kiderül, hogy júliusban a profik növelték a portfóliójukban tartott kötvények és alacsonyabb kockázatú részvények részarányát. A felmérés 45 vezető amerikai, európai és japán befektetési társaság megkérdezése alapján készült. Az alapkezelők részvénykitettsége továbbra is a viszonylag alacsonynak tekintett 60 százalékos szint alatt volt júliusban, a júniusi 59,3 százalékos részvényarányt követőn az előző hónapban 59,7 százalékot mutatott.
A részvények súlyának kismértékű emelkedése elsősorban az amerikai papírok iránt megnövekvő keresletnek volt köszönhető. Ezt az alapkezelők azzal indokolták, hogy a tengerentúli részvénypiacok az elmúlt években annak ellenére nem emelkedtek jelentősen, hogy a vállalati eredmények átlagosan tíz százalék fölötti növekedési ütemet mutattak. A portfóliókban tartott kötvények aránya 2005 májusa óta nem látott szintre, átlagosan 33,3 százalékra emelkedett az előző hónapban, szemben a júniusi 33 százalékkal, miközben a készpénz súlya 5 százalékról 4,4 százalékra csökkent.
A szakemberek változékony piaci környezetre számítanak a következő hónapokban, a kamatszintek emelkedésével és a világgazdaság növekedési ütemének lassulásával kapcsolatos félelmek mellett jókora kockázati tényezőt jelent a közel-keleti válság is.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet