Pénteken ismét pesszimista hangulat költözött a Budapesti Értéktőzsdére, az árfolyamok a csütörtöki naphoz hasonlóan lefelé tartottak. A BUX 21 500 pont alatt kezdte a napot, majd egy délelőtti erőtlen emelkedési kísérletet leszámítva végig ezen szint alatt oldalazott. Záráskor 21 400 ponton állt a mutató, ami 1,9 százalékos gyengülésnek felelt meg.
A borús hangulatú napon üdítő kivétel volt a Magyar Telekom. A papírok a kereskedés utolsó két órájában megtáltosodtak, és az addigi enyhe mínuszt jelentő 840 forintos szintről 860 forintig drágultak, így 2,1 százalékos nyereséggel zárták a többi blue chip számára jelentős veszteséget hozó napot. A vezető részvények közül a legnagyobb leértékelődés a 15 milliárd forintos forgalmat generáló OTP-t sújtotta. A pár nappal ezelőtt még a 7000 forintos szintet ostromló bankpapírok több mint három százalékot veszítettek értékükből és 6215 forinton búcsúztatták a hetet. Hasonló veszteséggel voltak kénytelenek számolni a Mol és a Richter tulajdonosai, előbbi 2,4 százalékkal 22 405 forintig, utóbbi három százalékkal, 40 600 forintig értékelődött le.
Érdekes módon ezúttal a közepes kapitalizációjú papírok nagyrészt kimaradtak a zuhanásból, a Fotex például közel háromszázalékos nyereséggel zárt. A BorsodChem és az Egis a reggeli negatív nyitást követően fölfelé araszolt, így nap végére sikerült ledolgoznia a veszteséget.
