A tavalyi kisebb megingást követően a következő három évre impozáns tervekkel rukkolt elő a régió legnagyobb szállítmányozója, a Waberer’s Holding Zrt. Az idei évre – a tavalyihoz képest 20 százalékos növekedést jelentő – 73-74 milliárd forintos árbevételt és 2,4 milliárd forintos adózás előtti nyereséget tervező társaság ezen időszak alatt 50 milliárd forintos beruházási programot kíván megvalósítani – mondta Wáberer György elnök a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. A fejlesztési program keretében a csoport ezer kamion vásárlását, a kelet-közép-európai régióban további befektetések végrehajtását és a logisztikai ingatlanberuházásainak folytatását tervezi – írja az MTI.
A 2004-ben elért 60,5 milliárd forintos árbevétel és 4,1 milliárd forintos adózás előtti nyereség után tavaly a társaság 61 milliárd forintos konszolidált árbevételt és 1,5 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el. Boros Attila, a cég vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a tavalyi év alacsonyabb nyereségének oka az üzemanyagárak drámai növekedése volt; 2004 júliusa óta 32 százalékos emelkedéssel kellett számolni, ami tavaly egymilliárdos többletköltséget jelentett. A tervezett beruházásoktól a csoport a következő három évben az árbevétel duplázását várja.
Wáberer György a társaság jövőjével kapcsolatban a Bloombergnek a tőzsdei megjelenést is újra megemlítette, ennek keretében a csoport legnagyobb tulajdonosa, az AIG kockázati tőkealap válna meg részesedésétől. A debütálás lehetséges időpontjaként a következő 2-3 évet jelölte meg.
