Tegnap délelőtt töretlen emelkedés jellemezte a nyugat-európai részvénypiacokat – az indexek délre több mint egyszázalékos pluszt értek el –, délután azonban megszaporodtak az eladási megbízások. Az amerikai piacok nyitása tovább rontotta a helyzetet, így a nap végére a délelőtti nyereség nagy része elolvadt. A DAX 0,4, a CAC 0,6, az FTSE–100 pedig 0,1 százalékkal erősödött. A színesfémek szárnyalása jótékonyan hatott a bányatársaságok árfolyamára – az arany és a réz másfél havi csúcsot ért el –, jelentősen erősödött a BHP Billiton és az Anglo American. Eredményes napot zártak a félvezetőgyártók és a papíripari társaságok. Utóbbiak elsősorban a Deutsche Banknak köszönhették felértékelődésüket, miután az optimista elemzést tett közzé és jó néhány társasággal kapcsolatban kedvező ajánlást fogalmazott meg (például Stora Enso, UPM-Kymmene).
Az amerikai piacokat a Microsoftra kiszabott óriási büntetés és a vártnál jobb külkereskedelmi hiányadat mellett a vállalatok gyorsjelentései mozgatták. Az indexek nyitás után lefelé indultak, lapzártánkkor fél százalékhoz közeli veszteséget mutattak. A világ legnagyobb szoftvergyártója több mint egyszázalékos veszteséget szenvedett el lapzártánkig, miután az EU a versenytörvények megsértéséért 280,5 millió eurós bírságot szabott ki rá. A vártnál rosszabb bevételadatról beszámoló Genentech és a kedvezőtlen profitkilátásokat megfogalmazó Brunswick egyaránt gyengült.
A kedvező külkereskedelmi adatoknak köszönhetően jelentősen erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés lapzártánkra elérte az 1,27-es szintet.
