BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több külföldi társaságot csábítana Varsó

2006. július 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A varsói értéktőzsde az akvizíciók útján történő terjeszkedés helyett lengyel és külföldi társaságokat csábítana a parkettre, fenntartva ezzel vezető helyét a régióban. Ludwig Sobolewski, a varsói értéktőzsde igazgatóságának elnöke a jelenlegi 32 százalékról 2010-re 50 százalékra szeretné növelni a tőzsdei kapitalizáció GDP-hez viszonyított arányát – írja a Reuters. Európában a volt szocialista országok közül a lengyel tőzsde számít a legnagyobbnak, kapitalizációja mintegy 140 milliárd dollár – ugyanez az érték a BÉT esetében körülbelül 34 milliárd dollár.
A lengyel börze palettája az utóbbi két évben dinamikusan bővült, mintegy 70 társaság jelent meg Varsóban – köztük a Mol –, így a jegyzett cégek száma 256-ra emelkedett. A varsói tőzsde legfőbb vonzerejét az jelenti, hogy a mintegy 57 milliárd dolláros eszközértékkel rendelkező befektetési és nyugdíjalapok keresletet támasztanak az újonnan kibocsátott részvények iránt. Sobolewski a Reutersnek adott interjújában elmondta, hogy számos külföldi társasággal tárgyal a tőzsdei megjelenésről, elsősorban a szomszédos Ukrajnából. Véleménye szerint szégyenletes, hogy a csodás lehetőségeket rejtő ukrán társaságok nem Varsóban, hanem a „távoli” Londonban vannak bejegyezve.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet