Folytatódott a június közepe óta tartó tendencia, és a hét első napján ismét fölfelé tartott a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A negatív tartományból startoló BUX a kereskedés első felében még a pénteki záróérték körül ingadozott, délután azonban megérkeztek a vevők és 22 500 pont fölé röpítették. A nap végén 2,2 százalékos pluszban, 22 610 ponton állt. A múlt hét végén nullára csökkenő kamattartalom kissé emelkedett, a decemberi BUX-határidő elszámolóára 22 845 pontig jutott.
A húzópapír a 21 milliárd forintos összforgalom több mint felét adó OTP volt. Az utóbbi tíz kereskedési nap alatt közel harmadával felértékelődő bankpapír bő 11 milliárd forintos forgalom mellett 3,7 százalékkal lett drágább, kialakítva ezzel a 6789 forintos záróárat. Feleekkora érdeklődés sem mutatkozott az olajpapírok iránt, a Mol közel ötmilliárd forintos forgalom mellett 2,2 százalékot erősödött, árfolyama egészen
23 800 forintig emelkedett. Hasonlóan eredményes napot tudhat maga mögött a két gyógyszergyártó, a Richter 1,4 százalékkal, 44 100 forintig, az Egis kereken három százalékkal, 27 295 forintig erősödött. A blue chipek közül egyedül az MTelekom veszített értékéből, igaz, nem jelentősen. Az utolsó telekompapírok 0,4 százalékos mínuszban, 839 forinton cseréltek gazdát.
A tegnapi napon szinte minden papír fölfelé mozdult, a kétmilliárd forintos forgalmat generáló BorsodChem és az FHB 3,3 százalékkal, a Fotex négy, a Rába pedig hat százalékkal értékelődött föl.
