A nap elejét jellemző leértékelődést követően délutánra magukhoz tértek a nyugat-európai részvénypiacok, a DAX 0,4, a CAC 0,6, az FTSE–100 pedig 0,1 százalékos pluszban fejezte be a napot. A befektetők azokat a szektorokat részesítették előnyben, amelyeket a legkevésbé érinti negatív módon a kamatszint emelkedése. Ezen logika mentén a vevők elsősorban a fogyasztási javak piacán és az egészségügyben tevékenykedő cégek részvényeit vásárolták. Az emelkedésben élen járt a Diageo és a L’Oréal. A UBS elemzése szerint – részben az emelkedő kamatoknak és a növekvő olajárnak betudhatóan – a következő években érdemes lesz az alapvetően defenzív szektorok részvényei közül válogatni, mint például az egészségügy. A befektetési bank szerint a tavalyi 4,5 százalék után az idén 4,1, jövőre pedig 3,5 százalékkal bővülhet a világgazdaság.
Alapvetően optimista hangulat uralkodott a tengerentúlon is, lapzártánkkor a jelentősebb részvényindexek enyhe pluszban álltak. A befektetők már a közelgő gyorsjelentési szezonra koncentrálnak, melynek során az első nagyobb jelentő az Alcoa lesz. A világ legnagyobb alumíniumgyártója a kereskedés első felében fél százalékkal értékelődött föl. Elemzők szerint a második negyedévben immáron tizenkettedik alkalommal ismét átlagosan 10 százalék fölötti – egészen pontosan 12,3 százalékos – profitnövekedést mutathatnak fel az S&P 500 indexbe tartozó társaságok. A gyorsjelentésekkel kapcsolatos optimizmus mellett a várakozásokat felülmúló árbevételadatot közlő CVS és az akvizícióról beszámoló Kimco Realty járult hozzá az indexek emelkedéséhez.
Jelentősen erősödött a dollár az euróval szemben, a kurzus lapzártánkkor 1,2730-on állt.
