BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sanghajban is debütált a Bank of China

2006. július 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Izgalmas napot zártak a második legnagyobb kínai bank, a Bank of China részvényei tegnap, miután megindult a külföldi befektetők által nem vásárolható A-részvények kereskedelme a sanghaji értéktőzsdén. A bankpapírok a kereskedés első felében harmincszázalékos pluszban is gazdát cseréltek, végül a 3,79 jüanos (1 dollár=8 jüan) záróár 23 százalékos felértékelődést jelentett – írta a Reuters. A hazai befektetők számára szervezett kibocsátáson 3,08 jüanos árfolyam alakult ki, a tegnapi kereskedés elején azonban már 3,99 jüanon forogtak a papírok. Kínai szakértők rendkívül optimisták a kibocsátással kapcsolatban, véleményük szerint a hazai befektetők érdeklődése további társaságokat csábíthat a külföldi szereplők elől nagyrészt elzárkózó sanghaji értéktőzsdére.
A második legnagyobb kínai bank a záró árfolyam alapján a sanghaji börze teljes kapitalizációjának megközelítőleg 18 százalékát adja. A részvény az idei évre várt nyereség harmincszorosán forgott, ami a kínai bankszektor 18-as árfolyam/nyereség mutatóját figyelembe véve jelentős optimizmusra utal. A bankpiac az előrejelzések szerint komoly fejlődés előtt áll, mivel az egyre népesebb kínai középosztály banki termékek iránti kereslete jelentős növekedést mutat. A külföldi befektetők által is vásárolható H-részvények június 1-jén debütáltak a hongkongi értéktőzsdén. A Bank of China május végi kibocsátása Kína eddigi legnagyobb ilyen jellegű tranzakciója volt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet