BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámvasúton a Mol

2006. július 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív tartományból induló BUX délre egyszázalékos pluszt mutatott, a kereskedés végére azonban elfogyott a lendület. Az amerikai részvénypiacok pesszimista startja itt is éreztette hatását: az index 0,2 százalékos mínuszban, 21 617 ponton fejezte be a kereskedést. A kamattartalom nullára csökkent, a decemberi BUX-határidő elszámolóára ugyanis 21 615 ponton állt záráskor.
Érdekesen alakult a nap a nyolcmilliárd forintos forgalmat generáló Mol piacán, a negatív tartományból induló árfolyam az első órában meredeken emelkedett, még háromszázalékos pluszban is járt. A délután folyamán megszaporodó eladói megbízások végül 22 500 forintig nyomták le, ami 0,4 százalékos gyengülésnek felelt meg. Végig a negatív tartományban forgott az OTP. Az utóbbi napokban szárnyaló bankpapírok korrekciót mutattak, az árfolyam 1,6 százalékkal, 6368 forintig gyengült. A másik két blue chip nyereséggel zárt, az MTelekom 1,2 százalékkal, 839 forintig, a Richter szintén 1,2 százalékkal
42 500 forintig drágult.
Ritkán látott érdeklődés övezte a BorsodChemet, részvényei még ötszázalékos pluszban is megfordultak, az utolsók pedig 2,6 százalékos nyereséggel, 2697 forinton cseréltek gazdát. Az eladók domináltak a közepes kapitalizációjú társaságok piacán, a Démász 3,1, az Egis pedig 1,5 százalékos leértékelődést szenvedett el.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet