BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz napot fogtak ki az autógyártók

2006. július 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délelőtt folyamán lefelé tartó nyugat-európai részvényindexek a kereskedés második felében a veszteség nagy részét ledolgozták, így záráskor csak kisebb elmozdulással zártak. Londonban stagnált a tőzsdemutató, míg a német és francia börze néhány tized százalékkal erősödött. A szokásosnál alacsonyabb forgalom és kisebb elmozdulások voltak jellemzőek, ami az amerikai ünnep miatt az ottani részvénypiacok szünnapjának volt betudható. (Július 4-e a függetlenség napja az Egyesült Államokban.) Az öreg kontinensen rosszul szerepeltek az autógyártók, amit szakértők azzal magyaráztak, hogy a társaságok nyeresége a növekvő költségek és az egyre kiélezettebb verseny következtében várhatóan csökkenni fog. Lefelé tartott a DaimlerChrysler és a Renault árfolyama. A szektorral kapcsolatos pesszimista kilátások mellett a Morgan Stanley kedvezőtlen elemzése is hozzájárult a DaimlerChrysler leértékelődéséhez, igaz, a BMW és a Man dacolt az autóipari lejtmenettel. A részvény-visszavásárlás hírére jelentősen erősödött a legnagyobb német acélgyártó, a ThyssenKrupp. Lefelé tartottak a gyógyszergyártók is, az esést az AstraZeneca vezette, miután az ING vételről tartásra minősítette le a részvényeket. Hasonló irányba tartottak a bánya- és olajipari részvények és a médiaszektor több jeles képviselője. A nyertes oldalon elsősorban pénzügyi és ingatlancégek papírjai álltak, de jó napot zártak a kereskedelmi vállalatok is, a Marks & Spencer jegyzése mintegy 2 százalékkal hízott.
Az euró csendes kereskedésben pár század centet veszített értékéből, a közös devizát a dollárral szemben lapzártánkkor 1,2795-ön jegyezték, szemben a reggeli 1,28 fölötti szinttel.

Madarász János
Madarász János
Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet