Nem lehetett okuk panaszra a befektetőknek az idei év első felében, igaz, azért felhőtlen örömre sem. A világ legtöbb börzemutatója – dollárban mérve – nyereséget mutatott a félév végét jelentő pénteki kereskedési napon. A 2005-ös évhez képest a legjelentősebb változást a feltörekvő piacok megtorpanása, a kínai részvények feltámadása és az egy évvel korábban még kiválóan teljesítő – több mint duplázó – Öböl menti tőzsdék bedőlése volt. A dubai részvényindex – dollárban mérve – 58 százalékos, az egyiptomi pedig 22 százalékos veszteséget produkált, amivel az első hat hónapot vizsgálva „sikerült” az öt legrosszabban teljesítő piac közé bekerülniük.
A kínai részvénypiac ezzel szemben magára talált, az évek óta tartó leértékelődést követően az első félévben a sencseni börzén átlagosan 55 százalékkal emelkedtek az árfolyamok. A legjobban teljesítő részvénypiacok a kínai mellett a perui, a ciprusi és a vietnami börzék voltak 77, 75, illetve 66 százalékos felértékelődéssel. A legrosszabbul teljesítő részvénypiacok az Öböl menti tőzsdék mellett a török és az izlandi piacok voltak, itt dollárban számolva 24, illetve 18 százalékos csökkenést voltak kénytelenek elszenvedni a befektetők. A három nagy gazdasági központ közül – részben az euró dollárral szembeni erősödésének köszönhetően – az európai piacok gyűjtötték össze a legnagyobb pozitívumot, a DAX, a CAC és az FTSE–100 dollárban mérve megközelítőleg 12 százalékos nyereséget mutatott. A japán Nikkei nem mozdult jelentősen, az amerikai Dow Jones index négy százalékkal erősödött, a Nasdaq pedig két százalékkal gyengült. A közép-európai régió a feltörekvő piacokon végbemenő drámai leértékelődés ellenére viszonylag jól tartja magát, a lengyel WIG–20 10, a prágai index 4 százalékkal erősödött. Sajnos ebben a sorban Magyarország az utolsó helyet foglalja el, a BUX dollárban mért teljesítménye az idei év első félévében egyszázalékos veszteség.
