Ismét emelkedéssel zárta a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca, a BUX a keddi több mint 3 százalékos szárnyalást követően tegnap újabb 2,2 százalékkal erősödött, ami elsősorban ismét az OTP-nek volt köszönhető. A negatív tartományból startoló index a délelőtt folyamán – többszöri sikertelen próbálkozás után – áttörte a 20 000 pontos határt, és egészen 20 250 pontig menetelt. A délutáni rövid eladói hullámot követően 20 175 ponton állapodott meg a mutató.
A nap nagy nyertese ezúttal is az OTP volt, a bankpapír több mint 16 milliárd forintos forgalom mellett 6,4 százalékos nyereséggel fejelte meg a keddi pluszt. A három nappal ezelőtt még 5200 forint alatt is megforduló bankpapír tegnap 5850 forinton zárt. A napot minden blue chip a pozitív tartományban fejezte be, a többiek teljesítménye azonban meg sem közelítette a bankpapírét. A Mol 0,9 százalékkal, 21 400 forintig, az MTelekom pedig 0,8 százalékkal, 810 forintig erősödött. A déli órákban 39 000 forint fölött is járt a Richter, az ezt követő eladói hullám azonban 38 400 forintig nyomta vissza az árfolyamot. Az utolsó papírok a keddi záróárhoz képest 0,2 százalékos pluszban cseréltek gazdát.
Nyereséggel zárt a kisebbik gyógyszergyártó is, az Egis 1,6 százalékkal, 24 900 forintig emelkedett. A legnagyobb magyar pénzintézet szárnyalása az FHB piacán is éreztette hatását, a kisebbik bank részvényei közel négy százalékkal drágultak. Az alapvetően optimista hangulatú napon kevés részvény zárt a negatív tartományban, a Fotex-tulajdonosok 0,8 a Zwack-részvényesek pedig 3 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni.
