BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Estére elolvadt a reggeli nyereség

2006. június 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős pluszban kezdték meg a tegnapi kereskedést a nyugat-európai tőzsdemutatók, ami vélhetően a szerdai amerikai rallynak volt köszönhető. A nap folyamán aztán ennek jelentős részét visszaadták, és záráskor már a DAX és a CAC 0,6, az FTSE–100 pedig 0,3 százalékos nyereséget mutatott. A kereskedést továbbra is a vállalati eredmények és a kamatemelések miatti félelmek határozzák meg.
Több mint két százalékkal erősödött a Lafarge, miután a társaság évi 8 százalékról 10 százalékra emelte a 2008-ig terjedő időszakra vonatkozó eredmény-előrejelzését. Emelkedett Európa legnagyobb biztosítójának, az Allianznak az árfolyama, ami jelentős elbocsátásokról érkező híreknek, és az ennek köszönhető költségcsökkentésnek volt betudható.
A szerdai szárnyalást követően lefelé indultak az amerikai indexek, lapzártánkkor a Dow 0,5, a Nasdaq pedig közel egyszázalékos mínuszt mutatott. A növekvő inflációs nyomás mellett elemzők a gazdasági növekedés lassulásától tartanak, amit a vártnál magasabb munkanélküliségi adat is megerősít. Jelentős mínuszt gyűjtött össze a kereskedés első felében a Bed Bath & Beyond, ami a Bear Stearns kedvezőtlen elemzésének és leminősítésének volt betudható. Jól indult a nap az olajszektor számára, ami az ismét 70 dollár fölé emelkedő olajárnak volt betudható. Szintén fölfelé tartott a kereskedés első felében a General Mills, miután a Merrill Lynch felminősítette a társaságot.
A dollár a felerősödő kamatemelési várakozásoknak köszönhetően jelentős erősödést mutatott az euróhoz képest, a kurzus 1,2570-en állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet