BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb ajánlat a Euronextnek

2006. június 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Börse (DB) továbbra sem adja fel az Euronextért vívott harcot, a frankfurti tőzsde hétfőn újabb ajánlattal állt a páneurópai piac tulajdonosai elé. Az elemzői vélemények ellenére azonban az ajánlott árat nem emelte meg, mondván ha komolyan veszi tulajdonosainak érdekeit, ennél tovább egyszerűen nem mehet el – írja a Reuters.
A párizsi, amszterdami, lisszaboni és brüsszeli tőzsdéket üzemeltető Euronext vezetése június elején összeolvadásról egyezett meg a New York-i Értéktőzsdével (NYSE), amelynek eredményeként a világ első transzkontinentális tőzsdéje jöhetne létre. A párizsi székhelyű börzéért 10 milliárd dollárt kínálnak az amerikaiak, az ügylet létrejöttéhez már csak a részvényesek jóváhagyása szükséges. A szövetség azonban erős ellenszélben köttetne, ugyanis számos európai politikus és gazdasági szakember, köztük Jacques Chirac, Romano Prodi és Jean-Claude Trichet az európai tőzsdeszövetség létrejöttét, azaz a DB-vel történő összeolvadást támogatja, ehhez azonban szakemberek szerint az ajánlati ár megemelésére lenne szükség. Elemzők szerint a DB által május 23-án tett 10,8 milliárd dolláros vételi ajánlat 10-15 százalékos megemelése esetén az Euronext-részvényesek jó eséllyel a DB-t támogatnák. A frankfurti tőzsdét üzemeltető társaság a tegnapi napon azonban bejelentette: a kínált árat nem emeli meg, de az eredeti ajánlat számos pontján az Euronextre nézve kedvező változtatásokat tesz. Nem ragaszkodik például ahhoz, hogy a létrejövő óriásbörze központja Frankfurtban legyen, továbbá az Euronext adhatná a felügyelőbizottság elnökét. A DB mindemellett a tegnapi napon jelezte: az olasz Borsa Italianát is szívesen látná az európai tőzsdeszövetség tagjaként, amennyiben sikerül megegyezni az Euronext tulajdonosaival.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet