A nemzetközi részvénykibocsátások első számú színhelyének számító Londoni Értéktőzsde (LSE) trónfosztása is szerepel John Thain, a New York-i Értéktőzsde vezérigazgatójának tervei között. Thain az Euronexttel történő – június elején bejelentett – összeolvadástól azt várja, hogy a külföldi társaságok az NYSE–Euronext szuperbörzét választják majd tőzsdére lépésük színhelyéül. Az NYSE vezetője a Financial Timesnak adott nyilatkozatában ugyanakkor elismerte: a társaságok jelenleg legszívesebben a londoni piacra vezetik be részvényeiket, ami a szigorú amerikai szabályozói környezet mellett azzal magyarázható, hogy jelenleg London számít a világ pénzügyi központjának. Thain éppen ezért a további európai terjeszkedést sem tartja kizártnak, ami jelentheti egy új londoni értéktőzsde alapítását, de akár az LSE felvásárlását is. Utóbbi lehetőséget jelentősen megnehezítheti az amerikai rivális, a Nasdaq, amelynek jelenleg – legnagyobb tulajdonosként – 25,1 százalékos részesedése van az LSE-ben. Az NYSE ezért kemény tárgyalásokra számíthat, a tőzsdekonszolidációs versenyben ugyanis a Nasdaq aligha mondana le a londoni börzéről. Thain a Financial Timesnak beszélt ázsiai terveiről is, ami elsősorban a Tokiói Értéktőzsde megszerzését jelenti. A távol-keleti börze vezérigazgatója, Taizo Nishimuro az NYSE-Euronext tőzsdeszövetséggel történő együttműködést vonzó lehetőségnek nevezte.
