BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Reggel fönt, záráskor lent

2006. június 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét – már-már menetrendszerűen – óriási forgalom és hatalmas napon belüli elmozdulás jellemezte a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacát. A reggeli kereskedés felhőtlen optimizmussal indult, a BUX 3,5 százalékos emelkedéssel, 19 500 ponton kezdett. A mutató ezután azonban már stabilan lefelé tartott, végül 1,8 százalékos veszteséggel, 18 462 ponton fejezte be a napot. A forgalom 45 milliárd forint volt. A blue chipek közül a Richter és az MTelekom szenvedte el a legnagyobb napon belüli zuhanást. A távközlési cég a reggeli 820 forintról zárásra egészen 765 forintig esett, így 4,9 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A Richter reggel még ötszázalékos pluszban is megfordult, majd a folyamatosan érkező eladók 35 ezer forintig nyomták le az árfolyamot, ami a csütörtöki záróárhoz képest 5,4 százalékos leértékelődésnek felelt meg. Ugyanilyen utat járt be a szektortárs is: egy Egis-részvényért a kereskedés elején még 25 000 forintot kellett adni, késő délután azonban már csak 22 480-at, így végül 6,3 százalékos mínuszban zárt. Viszonylagos stabilitást mutatott a Mol, melynek árfolyama 0,3 százalékkal emelkedett, és 18 700 forinton fejezte be a hetet. Az OTP-t is magas volatilitás jellemezte, az árfolyam a nap végén 5548 forinton állt, ami nem jelentett érdemi elmozdulást a csütörtöki záróárhoz képest.
Az FHB 1,1, a Fotex 3,1 százalékkal gyengült, miközben a BorsodChem 1,4 százalékkal értékelődött föl. A nap nyertesei a NABI és a Humet voltak, előbbi közel 15 százalékkal lett drágább, utóbbi pedig 8,5 százalékkal javult.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet