Marc Mobius, a Templeton Asset Management részvénystratégája szerint egyelőre semmi ok a pánikra a fejlődő piacokon. A legnagyobb ilyen, feltörekvő piacokon befektető alap szakembere annak ellenére optimista, hogy az elmúlt öt hétben a befektetők jelentős mennyiségű tőkét vontak ki ezekről az alapvetően kockázatosabbnak ítélt piacokról. Az MSCI Emerging Markets Index (EEM) 20 százalékot zuhant május 8-a óta, amit a szakember csupán egészséges korrekciónak tekint.
Az esést elemzők szerint a globális kamatszint emelkedése váltotta ki, amelynek hatására csökken a kereslet a kockázatosabb termékek iránt. Mobius egy londoni sajtótájékoztatón kifejtette: továbbra is optimista a fejlődő piacokkal kapcsolatban, véleménye szerint a fundamentumokkal továbbra sincs semmi probléma, és a vállalatok árazása sem tekinthető magasnak – írja a Bloomberg. Mobius szerint a jelenlegi helyzetben hosszabb időtávon érdemes gondolkodni, például egy ötéves periódust vizsgálva érdemes vásárolni a jelenlegi árfolyamokon. A Templeton, amely mintegy 30 milliárd dolláros fejlődő piaci befektetéssel rendelkezik, elsősorban Törökországban vásárolt az olcsóbbá váló papírokból, de Nigériában, Indonéziában, Dél-Afrikában és Lengyelországban is lát fantáziát.
