BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy hét alatt 25 milliárdos tőkekivonás

2006. június 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Múlt hét pénteken újabb tőkekivonási hullám indult meg a közép-kelet-európai régióba befektető alapokból, melynek összvolumene meghaladta a 25 milliárd forintot – írja a Concorde Call. Június 9. és 14. között a közel 4 milliárd eurós eszközértékkel rendelkező Merrill Lynch-alapcsoportból mintegy 350 millió euró távozott, ami az alap eszközállományának közel a 10 százalékát teszi ki. A magyar piac egyértelműen követi a régiónkba beáramló pénz irányát, amely még mindig kifelé mutat, így rövid távon egyelőre nagyobb a valószínűsége a további esésnek. A hazai részvényalapokba április 25-e és június 8-a között összesen 6,6 milliárd forint érkezett, amiből arra lehet következtetni, hogy a magyar kisbefektetők szinte a teljes mélyrepülést végigvették.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet