BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alaposan megbolydult a piac

2006. június 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hosszú idő után először tegnap ismét eredményes délelőttöt zárt a Budapesti Értéktőzsde, a délutáni S&P-leminősítés hírére azonban ismét felerősödött az eladói oldal. A BUX ezután percek alatt 400 pontot zuhant, teljesen visszaadva a délelőtti nyereséget. Zárásra valamelyest megnyugodtak a kedélyek, az index végül 1,3 százalékos pluszban, 18 797 ponton fejezte be a napot. A decemberi BUX-határidő elszámolóára viszont 0,3 százalékkal, 19 119 pontra csökkent.
Eredményes napot zárt a Mol és az OTP, a 37 milliárd forintos összforgalom csaknem felét, 17 milliárd forintot az OTP generálta. A bankpapírok a délelőtti optimista hangulatban még 5700 forint fölött is megfordultak, a leminősítés hatására azonban egészen 5400 forintig zuhantak. A hajrában azután megint fölfelé tartott az árfolyam, az utolsó üzletek 2,2 százalékos pluszban, 5550 forinton jöttek létre. Hasonló utat járt be a Mol, az olajpapírok 1,9 százalékkal a szerdai záróérték fölött,
18 650 forinton fejezték be a napot. Változatlan árfolyamon, 804 forinton állt nap végén az MTelekom. Ismét ellentétes irányba mozdultak a gyógyszerpapírok. A Richter 1,3 százalékkal lett olcsóbb, és kereken 37 000 forinton zárt, miközben az Egis 6,4 százalékkal,
24 000 forintig drágult.
A szerdai nap zuhanását valamelyest kompenzálta az 5,7 százalékkal dráguló FHB, a nap nyertese pedig a Fotex lett, több mint kilencszázalékos felértékelődéssel. A nap vesztesei a NABI és az Émász voltak, előbbi 2,9, utóbbi 1,5 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet