Optimista hangulatban indult a pénteki kereskedés a Budapest Értéktőzsdén, a BUX az első percekben kétszázalékos pluszban állt, a lendület azonban hamar elfogyott. Az index erejéből mindössze félórás hosszra futotta, utána előbb lassabban, majd gyorsabb ütemben gyengülni kezdett. A reggeli nyereség már délre elfogyott, a kereskedés végén egyszázalékos mínuszban, 20 146 ponton állt a mutató. A forgalom közel 22 milliárd forint volt.
A blue chipek közül egyedül a Mol tudott erősödni, a legnagyobb vesztes a napok óta gyengélkedő OTP volt. A május elején még 8000 forint fölött forgó bankpapírok pénteken ismét éves mélyponton zártak. Délelőtt még jókora pluszt mutatott az árfolyam, a kereskedés második felében érkező eladók azonban 6000 forintig nyomták le a papírt, ami 2,3 százalékos leértékelődésnek felelt meg a csütörtöki záróárhoz képest. Hasonlóan rossz napot tudhattak maguk mögött az MTelekom befektetői, papírjuk 1,5 százalékkal lett olcsóbb, és 875 forinton zárt. A gyógyszerszektort sem kímélték az eladók, az Egis 3,8 százalékkal értékelődött le, miközben a Richter tulajdonosai „megúszták” 0,9 százalékos veszteséggel. A folyamatosan erősödő pesszimista hangulat ellenére pozitív tartományban fejezte be a napot a Mol. Az utolsó olajpapírok 0,5 százalékos pluszban,
19 905 forinton cseréltek gazdát.
Mérsékelt veszteséggel fejezték be a napot a közepes kapitalizációjú papírok, a BorsodChem 0,4, a Fotex 0,8 százalékkal lett olcsóbb, miközben az FHB árfolyama nem változott.
