BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödés minden fronton

2006. június 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki naphoz hasonlóan pénteken is alacsony forgalom jellemezte a BÉT részvénypiacát, összesen 13,7 milliárd forint értékben születtek üzletek. A hosszú hétvége előtt a BUX jelentős többletet ért el, az index már az első percekben kétszázalékos pluszban állt, amit zárásig meg is tartott, és végül 2,2 százalékos emelkedéssel, 22 085 ponton fejezte be a kereskedést.
Minden blue chip fölfelé mozdult, az index erősödéséhez azonban leginkább a Mol és az MTelekom járult hozzá. Az olajpapírok jelentős – közel kétszázalékos – pluszban kezdték meg a kereskedést, majd innen tovább erősödve végül 22 390 forintos értéket értek el, ami 3,4 százalékos javulásnak felelt meg. A másfél héttel ezelőtt még 20 000 forint alatt is megforduló olajpapírok ezzel rövid idő alatt több mint tíz százalékkal lettek drágábbak. Hasonlóan jó napot tudhattak maguk mögött az MTelekom befektetői, részvényük – a blue chipek nyerteseként – négy százalékkal, egészen 865 forintig értékelődött föl. Nem volt jó napja az OTP-nek, a papírok azt követően, hogy a negatív tartományba is benéztek, végül 0,6 százalékos pluszban, kereken 7000 forinton zártak. Nyereséggel búcsúztak a gyógyszerpapírok is, a Richter 1,8, a JP Morgan által felminősített Egis pedig 2,6 százalékkal lett drágább.
Egyébként a részvények többsége erősödött, a Fotex 1,6 az FHB 1,8, a BorsodChem pedig 1,3 százalékkal javult. A nap nyertese a közel nyolc százalékkal felértékelődő NABI volt. A vesztes papírok között az IEB-t és a Danubiust érdemes megemlíteni, előbbi 7, utóbbi 5 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet