Alacsony, mindössze 12 milliárd forintos forgalom és napon belüli oldalazás jellemezte a tegnapi kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 1,8 százalékkal szerdai záróértéke fölött, 21 617 ponton fejezte be a napot. Az első ránézésre impozánsnak tűnő teljesítményhez hozzátartozik, hogy a szerdai nap zárószakaszában az index értéke – elsősorban a Mol hatszázalékos árfolyamcsökkenése miatt – két százalékkal lentebb került, így a tegnapi napot alacsony bázisról kezdte a BUX. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 1,2 százalékkal csökkent, az utolsó kontraktusok 21 849 ponton cseréltek gazdát.
A blue chipek közül a nap nyertese – részben korrigálva a szerdai nap utolsó öt percének leértékelődését – a Mol volt. Az olajpapírok mindössze három és fél milliárd forintos forgalom mellett 3,1 százalékkal erősödtek, és 21 650 forinton fejezték be a kereskedést. Jelentős árfolyam-emelkedést könyvelhettek el az OTP tulajdonosai is, a kurzus 2,2 százalékos pluszban, 6959 forinton állt a nap végén. A vezető részvények közül egyedül az MTelekom zárt a negatív tartományban, az utolsó papírok 1,7 százalékos mínuszban, 832 forinton cseréltek gazdát. Ellentétes elmozdulást produkáltak a gyógyszerpapírok, a Richter 1,8 százalékkal erősödött, miközben az Egis 0,9 százalékkal olcsóbb lett.
A legnagyobb nyereséggel az IEB tulajdonosai számolhattak, részvényük a délután folyamán – mindössze hatmillió forintos forgalom mellett – 15 százalékkal lett drágább. Emelkedett a BorsodChem és a Démász árfolyama, előbbi 2,2 utóbbi 5 százalékkal. A nap vesztesei négy százalékot meghaladó árfolyamcsökkenéssel a Phylaxia és a NABI voltak.
