A keddi zuhanást követően tegnap fölfelé tartottak az árfolyamok a nyugat-európai részvénypiacokon. Az indexek a délelőtt folyamán még a negatív tartományban jártak, a kereskedés második felében érkező vevőknek köszönhetően a DAX és az FTSE végül 1,3 százalékos, a CAC pedig 0,7 százalékos pluszban állt. A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint a befektetők pesszimista reakciója az utóbbi időben túlzott volt, a nyugat-európai indexek egy hónap alatt bekövetkező 5–7 százalékos gyengülését nem indokolják az inflációs félelmek. A vállalati profitokkal kapcsolatos optimista kilátások mellett az emelkedést segítette az olajárak jelentős csökkenése, ami elsősorban az iráni nukleáris programmal kapcsolatos feszültségek enyhülésének volt köszönhető. Fölfelé tartott az idei évben eddig gyengén szereplő telekomszektor, jelentős emelkedéssel zárt a France Télécom, a Deutsche Telekom és a Vodafone. Hasonlóan jól teljesítettek a pénzügyi társaságok, több mint kétszázalékos pluszban zárt az Allianz és közel öt százalékkal ugrott meg a Barclays árfolyama.
Hasonlóan jól kezdték a kereskedést a tengerentúli indexek, köszönhetően a csökkenő olajárnak. Fölfelé indult a Monsanto árfolyama, miután a társaság megemelte az idei profitnövekedésre vonatkozó várakozásait. Annak ellenére pluszban állt a Google árfolyama, hogy a Merrill Lynch tíz százalékkal csökkentette célárát. Nem mutatott jelentős erősödést az olajszektor, az Exxon és a Valero Energy árfolyama kismértékű csökkenést mutatott. A délelőtti erősödést követően gyengült az euró a dollárhoz képest, a jegyzés 1,2830-nál járt lapzártánkkor.
