A brit és az amerikai részvénypiacok szünnapjának köszönhetően csendesen zajlott a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, a szokásostól jóval elmaradó forgalmat a nap végi óriási Mol-kötés dobta meg. Az árfolyamok – folytatva a múlt csütörtök óta tartó emelkedő tendenciát – fölfelé tartottak, a BUX 1,6 százalékkal erősödött. Az index már a kereskedés elején közel egyszázalékos pluszt mutatott, majd innen tovább emelkedve végül 22 426 pontig jutott.
A vezető részvények mindegyike erősödött, a legjobban az OTP szerepelt. A mindössze három és fél milliárd forintos forgalmat generáló bankpapírok a napot 1,9 százalékos pluszban, 7380 forinton zárták. Hasonlóan jól teljesített a Mol és az MTelekom, előbbi 1,8 százalékkal, 22 405 forintig, utóbbi 1,6 százalékkal, 885 forintig drágult. Vegyesen mozogtak a gyógyszerpapírok. A Richter az általános optimizmusból nagyrészt kimaradt, a 42 190 forintos záróár mindössze 0,4 százalékos erősödést jelentett, miközben az Egis 2,2 százalékkal értékelődött föl.
A Mol és az OTP után a harmadik legnagyobb forgalmat generáló Fotex árfolyama délelőtt meredeken emelkedett, majd délután lefelé tartott, végül 1,7 százalékos pluszban, 605 forinton állapodott meg. Az osztalékszelvény nélkül forgó BorsodChem 1,3, az FHB pedig 0,8 százalékos pluszban állt a kereskedés végén. Ismét limittel drágult a NABI, a múlt héten még 90 forint alatt forgó papírok 19,6 százalékos ugrást követően a nap végén 122 forinton álltak. Mindössze négy részvény fejezte be a napot a negatív tartományban, egy százalékot meghaladó mértékben gyengült a Pannonplast és az econet.
