BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fölfelé korrigált a BUX

2006. május 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt hetek zuhanását valamelyest korrigálta tegnap a Budapesti Értéktőzsde, a BUX kétszázalékos erősödéssel zárt. Az optimista hangulat a délután folyamán költözött a parkettre, a délelőtt még 20 600 pont közelében is megforduló index a napot
21 321 ponton fejezte be. Az erősödés az elmúlt napokhoz képest alacsonyabb forgalom mellett következett be, összesen 30,3 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A napot minden blue chip nyereséggel zárta, a húzópapír a Mol volt. Az olajpapírok a délelőtt folyamán 20 000 forint alá is benéztek, majd egészen 20 865 forintig drágultak. A mostani 4,2 százalékos javulás ellenére a társaság az utóbbi két hétben közel húsz százalékkal értékelődött le. Ugyancsak jól hajrázott a 12 milliárd forintos forgalmat generáló OTP, melynek kurzusa a délelőtti 6700 forintos szintről a kereskedés végére 6970 forintig emelkedett. Ez a teljesítmény a szerdai záróértékhez képest 1,8 százalékos javulásnak felel meg. Határozott irány nélkül telt a nap az MTelekom piacán, az Erste által felminősített részvények 1,1 százalékkal, 850 forintig drágultak. Kimaradt az általános optimizmusból a gyógyszerszektor, a Richter csupán 0,5 százalékkal, 41 300 forintig erősödött, miközben az Egis 2,6 százalékkal, 28 000 forintig hanyatlott.
Jelentős elmozdulást produkáltak a közepes kapitalizációjú papírok. A BorsodChem öt százalékkal, az FHB 3,4 százalékkal értékelődött föl, miközben a Graphisoft árfolyama 3,9 százalékkal esett. A nap nagy vesztese a Fotex volt, a két héttel ezelőtt még 800 forinton forgó részvények újabb nyolc százalékkal gyengültek, s 529 forinton zárták a napot.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet