Tovább zuhantak tegnap az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX a múlt heti, közel tízszázalékos veszteséghez további 3,9 százalékot tett hozzá. Az index a kereskedés elején még a pénteki záróértékéhez közel, 22 000 pont fölött tartózkodott, a folyamatosan érkező eladási megbízások azonban egészen 21 351 pontig nyomták le. A közel ezerpontos esés kiugróan magas forgalom mellett következett be, összesen 43,5 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 4,6 százalékkal, 21 730 pontra hanyatlott.
A vezető részvények a Mol kivételével jelentős mínuszban zárták a napot. Az olajpapírok a délelőtt folyamán még mélyen a negatív tartományban forogtak, de az utolsó másfél órában érkező vevőknek köszönhetően végül az árfolyam 21 490 forintra emelkedett, ami mindössze 0,3 százalékos veszteséget jelent. A blue chipek vesztese 6,7 százalékos leértékelődéssel az MTelekom volt, a meredeken zuhanó jegyzést csak a 850 forintos szint tudta megállítani. A több mint 16 milliárd forintos forgalmat generáló OTP 4,7 százalékkal lett olcsóbb, az elmúlt hat kereskedési napon több mint ezer forintot zuhant. A délelőtt folyamán még viszonylagos stabilitást mutatott a gyógyszerszektor, a kereskedés második felében azonban itt is felülkerekedtek az eladók. A Richter 5,7 százalékkal, 40 250 forintra, az Egis 5,2 százalékkal, 27 100 forintra hanyatlott.
Lefelé tartottak a közepes kapitalizációjú papírok is, a nap végén a BorsodChem 5,5, az FHB 3,5, a Synergon pedig 2,4 százalékkal ért kevesebbet, mint múlt pénteken. A nap nagy vesztese azonban a Fotex volt. A bő egy héttel ezelőtt még 800 forint fölött forgó részvény 8,9 százalékkal, 626 forintra zuhant.
