BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az interneten erősít az Erste

2006. május 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiváló első negyedévet tudhat maga mögött a hónapok óta legnagyobb tőzsdei részvényforgalmat bonyolító Erste Bank Befektetési Rt. A részvényforgalom a tavalyi év azonos időszakához képest 23 százalékkal, 583 milliárd forintra növekedett, ez 19 százalékos piaci részesedésnek felel meg – derült ki a pénzintézet tegnapi sajtótájékoztatóján. Jókora hátrányban van azonban a társaság az internetbrókeri tevékenység területén, amelyet 2005 októberében, a jelenlegi piacvezetőkhöz képest jó ötéves hátránnyal indított.
Az általános befektetői igényeket kielégítő NetBroker szolgáltatást a pénzintézet százezer ügyfeléből jelenleg mintegy négyezer, a múlt hónapban induló, professzionális felhasználók számára készült NetBrokerPró-t pedig kétszáz ügyfél használja. Az internetes részvényforgalom havi szinten megközelíti a hárommilliárd forintot, ami a teljes részvényforgalomnak egyelőre csupán 1-2 százalékát teszi ki, és jócskán elmarad a piacvezető Equitas és eBroker havi 20 milliárd forintos online részvényforgalmától. Bozsik Balázs, az Erste üzletágvezetője szerint 2006 végére a felhasználók száma négyszeresére emelkedhet, néhány éven belül pedig a forgalom tekintetében utolérhetik a jelenlegi piacvezetőket.
Az internetellátottság növekedésével és a befektetési kultúra javulásával egyre több befektető használja részvényügyleteihez a világhálót. Az online-jutalékok az egyes brókercégek esetében jelentős eltérést mutatnak (lásd táblázatunkat), a jutalék mellett azonban érdemes tájékozódni az esetleges többletszolgáltatásokról is.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet