Tegnap ismét lefelé tartottak az árfolyamok a távol-keleti részvénypiacokon, a japán Nikkei index zsinórban hatodik mínuszos napját zárta, ezúttal két százalékkal, 16 158 pontig hanyatlott. A hét hónapja nem látott lejtmenet a nyersanyagárak zuhanásának tudható be, az esést ennek megfelelően a bányavállalatok vezették.
A megelőző három kereskedési nap zuhanását követően tegnap úgy tűnt, megnyugodtak a kedélyek a nyugat-európai részvénypiacokon. A vezető indexek múlt hét csütörtök óta öt százalékkal gyengültek, tegnap azonban, ha nem is ilyen ütemben, de fölfelé tartottak a börzemutatók. A befektetők elsősorban azokat a társaságokat részesítették előnyben, amelyek nyereségnövekedése kevésbé függ a gazdasági növekedéstől. Ilyen defenzív szektor például az élelmiszeripar és az egészségügy, melyek képviselői jellemzően fölfelé tartottak tegnap. Jól szerepelt a GlaxoSmithKline és a Nestlé. Az elmúlt napok zuhanását követően tegnap ismét gyengélkedtek az alapanyaggyártók, a Bloomberg által megkérdezett szakértők óvatosságra intenek a szektor kapcsán. A bányavállalatok közül az Anglo American, a BHP Billiton és a Rio Tinto egy hét alatt 10–15 százalékot veszített értékéből. Hathavi mélypontjára esett az OMV, miután a társaság várakozások alatti első negyedéves eredményről számolt be.
A kereskedés elejét jellemző oldalazás után lefelé indultak az amerikai indexek, ami elsősorban a kiskereskedelmi társaságok gyengélkedésének volt betudható. A Home Depot árfolyama lapzártánkkor több mint háromszázalékos mínuszt mutatott, miután a társaság első negyedéves árbevételadata elmaradt az elemzők várakozásaitól. Szintén rosszul szerepeltek a házépítők, köszönhetően a Morgan Stanley leminősítésének, amit az emelkedő hozamszinttel indokolt. Az elmúlt napok zuhanását követően a kereskedés első felében kismértékben tovább gyengült az olajszektor, a vevők egyelőre távol maradnak az olajpapíroktól.
Kismértékben erősödött az euró a dollárhoz képest, a kurzus 1,2830-ig emelkedett késő délutánig.
