Negatív hangulatban telt a gyorsjelentésekkel tarkított pénteki nap a Budapesti Értéktőzsdén. A pesszimizmus már az első percekben érezhető volt, a BUX egy százalékkal nyitott csütörtöki záróértéke alatt, a pozitív tartományt pedig a nap folyamán még csak megközelíteni sem tudta. Az index összességében 1,7 százalékkal gyengült, végül
24 604 ponton fejezte be a hetet. A decemberi BUX-határidő elszámolóára kétszázalékos zuhanást követően 24 740 ponton állapodott meg.
A blue chipek mindegyike egy százalékot meghaladó mértékben gyengült, a legrosszabbul a Richter és az MTelekom szerepelt. A hét közepén még 50 000 forint fölött is megforduló nagyobbik gyógyszergyártó folytatta napok óta tartó mélyrepülését, 2,5 százalékkal, 46 330 forintig hanyatlott. Szektortársát sem kímélték az eladók, az Egis közel hat százalékot veszített értékéből, és
31 000 forinton zárt. Kereken 8000 forinton állt nap végén az OTP, ami 1,3 százalékos mínusznak felelt meg. A negyedéves jelentését közlő Mol 1,2 százalékot, míg az MTelekom két százalékot veszített értékéből, előbbi
25 600 forinton, utóbbi 941 forinton cserélt gazdát a nap végén. Lefelé tartottak a közepes kapitalizációjú papírok is, az FHB 1,1 a BorsodChem és a Démász pedig 2,8 százalékkal lett olcsóbb. Csupán hét részvény tudott erősödni, köztük a TVK öt százalékkal, a délelőtt folyamán még mélyen a negatív tartományban forgó Fotex pedig két százalékkal lett drágább. A kisebb papírok közül emelkedett még a Pannonplast és a Graphisoft árfolyama.
