A kereskedés második felében az addig fölfelé tartó nyugat-európai indexek esésnek indultak, ami az emelkedő olajárnak és a részvénypiacok számára kedvezőtlen ECB-bejelentésnek – amely szerint a jelenlegi európai kamatszint túlzottan alacsony – volt betudható. Szakértők szerint az európai részvénypiac számára az európai kamatemelés, a dollár gyengülése és az emelkedő olajár nem sok jót tartogat a következő időszakban. A délutáni pesszimista hangulat ellenére eredményes napot zártak a bányavállalatok és az olajtársaságok, erősödött a BHP Billiton, a Rio Tinto Group, a Total és a BP. Az emelkedő nyersanyagárakra reagálva a Goldman Sachs megemelte a szektor 2007-es nyereségére vonatkozó várakozását. Fölfelé mozdult az ING kurzusa is, miután a társaság első negyedéves eredménye felülmúlta a várakozásokat. Gyengén szerepeltek viszont a távközlési részvények, elsősorban a Deutsche Telekom első negyedéves jelentésének következményeként.
Úgy kezdődött a kereskedés a tengerentúlon, ahogy Európában befejeződött: az indexek meredek esésnek indultak. Piaci szereplők szerint a naponta csúcsot döntő nyersanyagárak és az ezáltal növekvő inflációs nyomás további kamatemelést vetít előre. Az arany árfolyama közben tovább emelkedett, azt követően, hogy szerdán átlépte a 700 dolláros szintet, tegnap újabb négy százalékkal drágult. Közel öt százalékkal értékelődött le a világ legnagyobb biztosítója, az American International Group csökkenő első negyedéves nyereségről számolt be.
Előbb gyengült, majd erősödött az euró a dollárral szemben, a jegyzés lapzártánkkor 1,2850-en állt.
