BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé tartottak az európai exportőrök

2006. május 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kismértékű korrekciót mutattak be tegnap a vezető nyugat-európai indexek, gyengén szerepeltek az exportőrök, ami a dollár további gyengülésének volt betudható. Szakértők szerint ugyanis az európai részvénypiac számára komolyabb visszatartó erő lehet az amerikai fizetőeszköz gyengülése, a Goldman Sachs elemzése alapján az árfolyam tízszázalékos változása átlagosan három százalékkal rontja az európai társaságok nyereségét. Lefelé tartott a technológiai szektor, csökkent a Siemens és a Philips árfolyama. A Bloomberg felmérése szerint mindkét társaság árbevételének megközelítőleg negyede képződik dollárban, így a nyereségükre jelentős negatív hatással van a dollár euróval szemben idén elszenvedett megközelítőleg hétszázalékos gyengülése. Emelkedett viszont a bányavállalatok árfolyama, ami a rekordokat döntő fémáraknak volt köszönhető. Az arany árfolyama 25 éves csúcsot ért el, a jegyzés a 700 dolláros szint fölé emelkedett. Erősödtek az autógyártók, a DaimlerChrysler-befektetők optimizmusa a Deutsche Bank általi felminősítésnek volt köszönhető. A kereskedés első felében a Fed-kamatdöntés előtt kivárásra játszottak a befektetők a tengerentúlon. Nagyobb elmozdulást produkált a Cisco, melynek árfolyama a vártnál gyengébb kilátások nyomán lefelé mozdult. Erősödésnek indult a General Motors, köszönhetően a társaság kötvényeire érkező kedvező ajánlásnak. Hasonlóan jól kezdett a Walt Disney, miután a társaság negyedéves eredménye meghaladta az elemzők várakozásait. Az eurót már-már menetrendszerűnek mondható erősödés jellemezte a dollárral szemben, a kurzus lapzártánkkor elérte az 1,2800-as értéket.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet