BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimisták a Richter-befektetők

2006. május 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összességében véve oldalazó mozgás jellemezte tegnap a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexét, a BUX az előző két nap közel 1000 pontos emelkedése után megpihent a 25 000 pontos szint közelében. Az index a délelőtt folyamán a lélektani határ fölé emelkedett, majd délután lefelé tartott, a napot végül a szerdai naphoz képest szerény erősödéssel, 24 979 ponton zárta. A blue chipek között a Richter és az OTP árfolyama változott jelentősen.
A bankpapírok az utóbbi napok jelentős felértékelődése után korrekciót mutattak, az eladók 8200 forintra nyomták le az árfolyamot, ami 1,5 százalékos gyengülésnek felel meg. Egészen más hangulatban telt a nap a Richter piacán. A nagyobbik gyógyszergyártó a mai napon teszi közzé negyedéves jelentését, amely a várakozások szerint jókora eredménynövekedést tartalmaz. Az első órában több mint 1000 forinttal ugrott meg az árfolyam, majd a kezdeti nyereség nagy részét megőrizve 2,6 százalékos pluszban, 46 440 forinton állt a nap végén. Hasonlóan jól szerepelt az egymilliárd forintos forgalmat generáló Egis, a részvények 1,2 százalékkal, 33 000 forintig erősödtek. A Mol és az MTelekom stagnált, előbbi 26 000 forinton, utóbbi 976 forinton fejezte be a kereskedést.
Kiugróan magas, közel 1,5 milliárd forintos forgalom jellemezte az Émászt, a történelmi maximumra emelkedő áramszolgáltató 0,1 százalékkal erősödött, és 13 910 forinton zárt. Közel két százalékkal gyengült a Fotex, miközben a BorsodChem stagnált. Tovább száguldott a NABI, az utóbbi négy kereskedési nap alatt közel duplájára emelkedő árfolyam tegnap közel 15 százalékkal került feljebb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet