Jól indult a hét a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 0,8 százalékos erősödést követően 24 562 ponton fejezte be a kereskedést. Az index folyamatosan emelkedett, napi maximumát a zárás előtti percekben érte el, a zárószakaszban érkező eladói megbízások azonban közel 150 ponttal nyomták le a mutató értékét. A forgalom elmaradt a megszokottól, összesen 19 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A blue chipek közül az OTP szerepelt a legjobban, a bankpapírok az összforgalom több mint felét adták. Az árfolyam a kereskedés első felében meredeken emelkedett, majd délután 8300 forint közelében stabilizálódott. Záráskor a részvények 2,1 százalékos pluszban, 8270 forinton cseréltek gazdát. Nehezen indult a nap a Mol piacán, az olajpapírok árfolyama a kereskedés első felében nem változott jelentősen. Délután azonban megérkeztek a vevők, amit vélhetően a UBS 31 000 forintra emelt célára is segített. Az utolsó percekben már közel kétszázalékos pluszban forogtak a papírok, majd a zárószakaszban 25 ezer forintos árfolyam alakult ki. Jól hajrázott az MTelekom, a kereskedés végén 1,1 százalékos pluszban, 965 forinton álltak a távközlési papírok. Enyhe mínuszban zárt a gyógyszerszektor, a Richter 0,6 százalékkal, 44 750 forintig gyengült, miközben az Egis 0,3 százalékot veszített értékéből. A közepes kapitalizációjú részvények közül a Synergon és a Démász produkált nagyobb elmozdulást, az előbbi 2,2 százalékkal drágult, az utóbbi pedig 2,7 százalékot veszített értékéből.
