BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámvasút a Fotex piacán

2006. május 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább csökkent az érdeklődés pénteken a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom mindössze 12,7 milliárd forint volt. A BUX a délelőtt folyamán kissé emelkedett, délután azonban már lefelé tartott, végül 0,3 százalékos pluszban,
24 356 ponton állapodott meg.
A blue chipek nem mutattak jelentős elmozdulást, a legjobban az OTP és az MTelekom szerepelt, egy százalékot meghaladó nyereséggel. A domináns bank papírjai alig több mint kétmilliárd forintos forgalmat generáltak, a jelek szerint a befektetőket különösebben nem hozta lázba a társaság közgyűlésén elhangzott újabb akvizíciós terv. Az árfolyam 1,2 százalékos pluszban, 8100 forinton fejezte be a kereskedést. A délelőtt még jellemzően a pozitív tartományban forgó Mol délutánra kevéssel csütörtöki záróára alá hanyatlott, végül 0,1 százalékos erősödéssel, 24 850 forinton búcsúzott. Jól hajrázott az MTelekom, a távközlési társaság részvényei záráskor 955 forintot értek, 1,2 százalékkal többet, mint csütörtökön. Eladók uralták a gyógyszerszektort. A Richter, amely forgalom tekintetében lemaradt szektortársától, 1,1 százalékkal, 45 000 forintig gyengült.
A kisebb papírok közül – de talán az egész piacon – a legtöbb izgalmat a Fotex szolgáltatta, a részvények a kereskedés első felében még kétszázalékos pluszban forogtak, majd hirtelen esésnek indultak. A napot végül kétmilliárd forintos forgalom mellett közel háromszázalékos mínuszban zárták. A BorsodChem pénteken tartotta éves közgyűlését, a részvényekkel csak a délután folyamán lehetett kereskedni, az utolsó papírok 1,5 százalékos pluszban cseréltek gazdát.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet