BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltávolodott a 25 ezertől a BUX

2006. április 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első óra iránytalansága után lefelé indult a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX két százalékkal gyengült, nap végén 24 285 ponton állt. A forgalom alacsonyabb volt a megszokottnál, közel húszmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket. Az index a jelek szerint hosszabb pihenőt tart a március közepe óta tartó 3000 pontos emelkedés után, a 25 000 pontos lélektani határ eddig komolyabb ellenállásnak bizonyult.
A blue chipek közül egyedül az MTelekom tudott emelkedni, a két legnagyobb kapitalizációjú társaság részvénye jelentősen gyengült. A Mol a kereskedés végén már háromszázalékos mínuszban, 24 500 forinton is járt, az utolsó fél órában érkező vevők végül 24 830 forintig húzták föl az árfolyamot. Az olajtársaság részvényei ennek ellenére 2,6 százalékkal értékelődtek le. Az OTP hasonlóan rossz napot zárt, a bankpapírok a kereskedés alatt végig lefelé tartottak, az árfolyam 2,9 százalékkal, 8005 forintig mérséklődött. A reggeli stabil emelkedést követően folyamatosan csökkent az MTelekom árfolyama, ezzel együtt 0,3 százalékos pluszban, 944 forinton zárt. Csökkenő árfolyamok jellemezték a gyógyszerpapírokat is, a Richter 1,5 százalékkal, 45 500 forintig gyengült, az Egis pedig 1,1 százalékos mínuszban, 34 610 forinton fejezte be a kereskedést.
Az eladók a közepes kapitalizációjú papírokat sem kímélték, az FHB 1,2 százalékot, a BorsodChem 1,9 százalékot veszített értékéből. A nap nyertesei a NABI és a Humet voltak, emellett jól szerepelt még a Synergon és a Fotex, 3,2, illetve 2,1 százalékos nyereséggel.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet