BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ebéd után megjöttek a vevők

2006. április 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Délelőtt jellemzően lefelé, délután pedig fölfelé tartottak az árfolyamok tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX keddi záróértékéről startolt, majd rövid emelkedést követően előbb gyorsabban, majd lassabban esni kezdett. A
24 200 pont körüli mélypontot délben érte el, ezt követően délután egészen 24 775 pontig emelkedett, ami 0,9 százalékos javulásnak felel meg a keddi naphoz képest. Összesen 27 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek az MTelekom kivételével erősödéssel zártak. A közel 11 milliárd forintos forgalmat generáló Mol az indexhez hasonló utat járt be, árfolyama a nap folyamán csupán pár percig tartózkodott a pozitív tartományban. A délelőtt felhalmozott háromszázalékos mínuszt a nap végére sikerült ledolgozni, az utolsó kötések 0,9 százalékos pluszban, 25 480 forinton születtek. Az egyre biztosabbnak tűnő újabb akvizíció is szerepet játszhatott abban, hogy az OTP árfolyama 1,2 százalékkal emelkedett. A kereskedés végén a domináns bank részvényei 8245 forinton cseréltek gazdát. Eredményes napot zárt a gyógyszerszektor is, a Richter 1,5 százalékkal, 46 200 forintig, az Egis 1,2 százalékkal, kereken 35 000 forintig drágult. Az MTelekom 0,5 százalékkal, 941 forintig értékelődött le.
Emelkedett a kisebbik bankpapír árfolyama, az FHB egy százalékkal lett drágább, miközben a BorsodChem és a Fotex egyaránt 0,8 százalékkal értékelődött le. A kisebb kapitalizációjú papírok közül a Rába és a Danubius árfolyama mozdult nagyobb mértékben, előbbi 3,6 százalékkal javult, utóbbi pedig három százalékot veszített értékéből.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet