Nem mutattak jelentős változást tegnap a vezető európai tőzsdemutatók. A kereskedés első felében a befektetők ismét elemzői várakozásokat meghaladó gyorsjelentéseket olvashattak, délutánra azonban kedvezőtlen hírek érkeztek az amerikai gazdaságról, felerősítve a kamatemelési várakozásokat. A tízéves hozaméves rekordra emelkedett, aminek hatására a befektetők szabadulni igyekeztek a közszolgáltatóktól. Egyre több eltérő elemzői vélemény jelenik meg a részvénypiac következő időszaki teljesítményéről. A pozitívumok között a vártnál jobban növekvő vállalati eredmények szerepelnek, emellett egyre több pesszimista vélemény olvasható arról, hogy a magas energiaárak és a növekvő kamatszint komolyabb korrekciót hozhat a következő hónapokban. A közszolgáltatók vesztesei a Veolia Environnement és a International Power voltak. A nap nyertesei az autógyártók voltak, köszönhetően a kiváló első negyedévnek. Jelentősen drágult a Renault, miután a társaság 7,1 százalékos árbevétel-növekedésről számolt be. Hasonlóan jó napot zárt a Volvo, amely közel negyedével növelte nyereségét az első negyedévben.
Ugyancsak negatívumot mutattak a kereskedés első felét követően az amerikai indexek, miután a befektetők növekvő inflációs nyomásról kaptak híreket. A tengerentúlon is rosszul szerepeltek a közszolgáltatók, lefelé indult a Duke Energy és a Edison International. Lapzártánkig több mint egyszázalékos pluszt halmozott föl az AT&T, köszönhetően a társaság kiváló első negyedéves eredményének. A csökkenő olajár következtében jelentős gyengülés jellemezte az olajszektort. A délelőtti erősödést követően délután kismértékben gyengült az euró a dollárral szemben, lapzártánkkor az árfolyam 1,2400-n állt.
