BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Forrás csak az elsőbbségire fizet

2006. április 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Forrás Rt. 200 millió 10 forint osztalékot fizet a részvényeseknek – tájékoztatta a hétfői közgyűlésről Kovács Kálmán, a társaság vagyonkezelési igazgatója az MTI-t. A döntés értelmében az A sorozatú törzsrészvényekre nem fizetnek osztalékot, a B sorozatú osztalékelsőbbségi részvények után 5 százalékos, 50 forintos, a tőzsdén nem forgó C sorozatúak után pedig 1 százalékos, 10 forintos osztalékot hagyott jóvá a közgyűlés. A Forrás tavaly 2,35 milliárd forint adózott nyereséget ért el, a profit 14 százalékkal maradt el a 2004. évi 2,74 milliárd forinttól az IFRS szerint készült, konszolidált jelentés szerint.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet