A Forrás Rt. 200 millió 10 forint osztalékot fizet a részvényeseknek – tájékoztatta a hétfői közgyűlésről Kovács Kálmán, a társaság vagyonkezelési igazgatója az MTI-t. A döntés értelmében az A sorozatú törzsrészvényekre nem fizetnek osztalékot, a B sorozatú osztalékelsőbbségi részvények után 5 százalékos, 50 forintos, a tőzsdén nem forgó C sorozatúak után pedig 1 százalékos, 10 forintos osztalékot hagyott jóvá a közgyűlés. A Forrás tavaly 2,35 milliárd forint adózott nyereséget ért el, a profit 14 százalékkal maradt el a 2004. évi 2,74 milliárd forinttól az IFRS szerint készült, konszolidált jelentés szerint.
