BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguld a Rába

2006. április 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sikerült megkapaszkodnia 25 000 pont felett a BUX indexnek, a BÉT-en ugyanis a csütörtöki megugrást követően pénteken már lefelé korrigált a legtöbb vezető részvény árfolyama. A profitrealizáló befektetők azonban a jelek szerint masszív vételi oldallal találkozhattak: a részvényforgalom meghaladta a 34 milliárd forintot, míg a BUX végül 24 780 ponton fejezte be a kereskedést, ami valamivel több mint egyszázalékos csökkenésnek felel meg.
A korrekciót – akárcsak a hosszt – a Mol vezette, de kivette belőle részét az OTP is. Az olajipari részvény árát ugyan a délelőtt folyamán még 26 000 forint fölé tornázták, azonban záráskor már csak 25 900 forinton akadt rá vevő, ez közel 3 százalékkal alacsonyabb a csütörtöki záróárnál. Az OTP 13 milliárd forintos forgalom mellett került közelebb a nemrég átugrott 8000 forintos határhoz, az utolsó kötésben 8050 forinton cserélt gazdát, ami 1,2 százalékos csökkenést jelent. A gyógyszerrészvények és a BorsodChem papírjai stagnálással úszták meg a pénteket, az MTelekom még egy picit erősödni is tudott, egészen 967 forintig.
Folytatta menetelését a Rába, a menedzsmentopciós program elfogadása előtt álló győri cég részvényei közel 5 százalékkal, 800 forintig drágultak, s forgalmuk is jóval magasabb volt a megszokottnál, meghaladta a 280 millió forintot. Lefelé mozdult viszont a Danubius, a szállodapapír 2,4 százalékkal zárt lejjebb, mint csütörtökön.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet