BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis fizet osztalékot a TVK

2006. április 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az igazgatóság eredeti javaslátával ellentétben mégiscsak osztalékfizetésről döntött a TVK Rt. közgyűlése. A többségi tulajdonos Mol javaslatára a társaság hosszú idő óta először 42 forint osztalékot fizet részvényeseinek a tavalyi év után. A megjelentek jelentős része – köztük természetesen a kisebbségi tulajdonos CE Oil & Gas is – támogatták az osztalékfizetési javaslatot. Az igazgatóság egyébként bemutatta a jövőbeni osztalékpolitikát – amelyet a közgyűlés el is fogadott –, e szerint a TVK az adózott eredmény 15–35 százalékát osztja majd fel a részvényesei között. Az igazgatóság tagjai közé beválasztották Medgyessy Péter volt miniszterelnököt és Gansperger Gyulát, az ÁPV Rt. volt elnök-vezérigazgatóját is. Az Ernst & Young könyvvizsgáló ismét figyelemfelhívó megjegyzéssel látta el a TVK múlt évi beszámolóit, mert szerintük a további környezetvédelmi vizsgálatok további jelentős kötelezettséget jelenthetnek a TVK számára.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet