Továbbra is fölfelé tartanak az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX ismét történelmi csúcsra emelkedett, túlszárnyalva a 25 000 pontos lélektani határt. Az index kevéssel szerdai záróértéke fölött kezdte a kereskedést, majd folyamatosan fölfelé tartott. Az irányadó mutató 2,6 százalékkal erősödött, zárásra elérve a 25 072 pontos értéket. A szárnyaló árfolyamokat jelentős érdeklődés kísérte, a forgalom 38 milliárd forint volt.
A blue chipek mindegyike drágult, leginkább a Mol és az OTP járult hozzá az index emelkedéséhez. A közel húszmilliárd forintos forgalmat generáló OTP a szerdai naphoz hasonlóan jelentősen erősödött, az árfolyam 3,6 százalékkal, 8151 forintig javult. A domináns bank ezzel két nap alatt közel 500 forinttal értékelődött föl. A Mol kurzusa a kereskedés első felében nem változott jelentősen, majd délután itt is megérkeztek a vevők, és közel 1000 forinttal, 3,4 százalékkal hajtották föl az árfolyamot. Az olajtársaság történelmi csúcsán, 26 665 forinton fejezte be a kereskedést. Vegyesen szerepeltek a gyógyszertársaságok, a Richter 2,5 százalékkal, 46 700 forintig erősödött, miközben az Egis árfolyama csupán kismértékben tudott emelkedni. A vezető részvények közül a legkevésbé az MTelekom vette ki részét az emelkedésből, a papírok 0,7 százalékkal értékelődtek fölt, és 960 forinton fejezték be a kereskedést.
A közepes kapitalizációjú társaságok piacán nem uralkodott a blue chipekhez hasonló optimizmus, az FHB 1,7 százalékkal erősödött, a BorsodChem 0,8 a Fotex pedig 1,2 százalékot veszített értékéből. A Rába tulajdonosai 5,4 százalékkal gazdagodtak, részvényük árfolyama 765 forintig emelkedett. A kisebb papírok közül a Phylaxia és a NABI produkált nagyobb elmozdulást, előbbi 2,8 százalékkal lett drágább, utóbbi 5,7 százalékkal gyengült.
