Optimista hangulatban telt a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, a vezető részvények mindegyike drágult, ami a BUX 1,7 százalékos erősödését eredményezte. Az indexnek már a kereskedés elején sikerült elrugaszkodnia a 24 000 pontos szintről, majd a kezdeti nyereséget megtartva történelmi csúcson, 24 434 ponton fejezte be a napot. A forgalom átlagosnak volt mondható, összesen
23 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A decemberi BUX-határidő elszámolóára szintén 1,7 százalékkal emelkedett, egészen 24 649 pontig.
A blue chipek közül forgalom és felértékelődés tekintetében egyaránt az OTP szerezte meg az első helyet, az árfolyam már az első percekben jelentős pluszt mutatott, majd délután tovább emelkedett. A több mint tízmilliárd forintos kötési összérték mellé 3,3 százalékos erősödés társult. A bankpapírok kurzusa ezzel ismét közelebb került a 8000 forinthoz, az utolsó kötések alapján már csak 130 forinttal marad el ettől a szinttől. A március közepén még
20 000 forint alatt is megforduló Mol tegnap tovább erősödött, megközelítve a
26 000 forintot. Az utolsó darabok 1,6 százalékos pluszban, 25 795 forinton cseréltek gazdát. A Richter és az MTelekom kisebb mértékben erősödött, előbbi 0,9 százalékkal, 45 585 forintig, utóbbi 0,5 százalékkal, 953 forintig drágult.
A közepes kapitalizációjú papírok közül a Fotex teljesített a legjobban. Az év eleje óta duplájára emelkedő árfolyam további öt százalékkal javult, s a kereskedés végén 817 forinton állt a részvény. Az FHB egy százalékkal erősödött, a BorsodChem pedig 0,7 százalékkal értékelődött fel.
