A korábbinál kissé derűlátóbban fogalmazott az idei évvel kapcsolatban a BorsodChem Rt. vezetése, a közzétett közgyűlési anyagok alapján egymilliárd dollár körüli éves árbevételt terveznek. A társaság menedzsmentje szokásához híven az eredményekkel kapcsolatban már nem fogalmazott meg konkrét számot.
Óvatosságra int viszont, mondván, a kőolajárat illetően nem várható jelentős változás az év hátralevő részében, így a többletkibocsátásból származó fedezetnövekedés egy részét az „inputhatások” felemésztik – áll a rövid távú kilátásokról szóló részben. Az egymilliárd dolláros árbevétel – mostani árfolyammal számolva – körülbelül negyedével haladná meg a tavaly elért 173 milliárd forintot.
A közgyűlési anyag ugyanakkor nem tartalmaz konkrét utalást arra a napirendi pontra vonatkozóan, amely a BorsodChem 2015-ig tartó hosszú távú stratégiájáról szól. Az igazgatóság jelentésében csak annyit közöl, hogy a 2006 március végével aktivált új létesítmények a 2006 májusában üzembe lépő új klórüzemmel együtt a biztosítékai a BorsodChem-vállalatcsoport 2006 és 2009 közötti fenntartható növekedésének. Azon, hogy a növekedés 2009 és 2013 között is biztosított legyen, jelenleg a vezérigazgató által vezetett, az igazgatóság részeként felálló stratégia bizottság dolgozik. A növekedési stratégia részeként egyébként a társaság folyamatosan értékeli a potenciális akvizíciós ügyletek lehetőségét – áll az anyagban. Ugyanakkor pusztán a méretelőny miatt a társaság nem hajt végre akvizíciókat, ha hiányzik az adott célpont esetében a stratégiai egyezőség és a vegyipari szinergiák.
