A 70 dollár fölé dráguló olajár megtette tegnap hatását a Mol árfolyamára is, s történelmi magasságba repítette azt. Az olajcég magával húzta az indexet, s így a délelőtt folyamán a BUX is új csúcsot tudott beállítani 24 375 ponton, délutánra azonban egy kicsit alábbhagyott a lelkesedés, s záráskor már csak 24 017 ponton állt az irányadó mutató, ami már nem rekord. A 21 milliárd forintos forgalomból 11 milliárdnyit tettek ki az olajrészvényre született kötések, a Mol maximumát kora délután érte el 25 680 forinton, záráskor 25 400 forinton állt, ez háromszázalékos emelkedést jelent.
A többi blue chip korántsem szerepelt ennyire jól, az OTP közepes – ötmilliárd forintos – forgalom mellett egy százalékot veszített értékéből, s 7620 forinton zárt. Az MTelekom még ennél is rosszabbul teljesített, másfél százalékos esést követően 948 forinton állapodott meg a nap végére. Eladói túlsúly jellemezte a BorsodChem piacát is, napközben 2225 forintig is benyomták az árfolyamot, a nap végére 2260 forintig jött vissza a papír, ám ez is 2,4 százalékos mínuszt jelent.
A gyógyszercégek részvényei felemásan szerepeltek. A Richter a csúcsdöntés után tegnap már esett, 45 200 forintig csökkent értéke, az Egis viszont 34 100 forintig értékelődött fel. Rég nem látott magasságba, 6800 forintig szaladt fel a kereskedés elején a Danubius kurzusa, ám a szállodacég piacán délutánra megjelentek az eladók is, így mindössze 30 forintos emelkedést követően 6380 forinton zárt a papír.
