A múlt héten barátkoztak először az Egyesült Államokban a befektetők a legújabb nyersanyagalapú tőzsdén jegyzett befektetési alappal (ETF), a United States Oil Funddal. Szakértők szerint a West Texas Intermediate (WTI) típusú olaj mozgását leképező ETF népszerű lesz a befektetők körében, a mostanában szárnyaló nyersanyagárak miatt – írja a Financial Times. A várakozások szerint a legújabb termék sikeresebb lesz, mint a Londoni Értéktőzsdére tavaly bevezetett, a Brent típusú olajat leképező ETF, a US Oil Fund menedzserei szerint ugyanis jelenleg jóval kedvezőbb az árupiaci hangulat, mint az előző években. A rekordmagasságokba emelkedő nemesfémárak és a tavaly jelentősen megugró olajár egyre több befektetőt csábít ezekre a piacokra. A US Oil Fund és a népszerű Street-Tracks arany-ETF mellett például várhatóan hamarosan indul az ezüstbe fektető tőzsdén jegyzett alap is.
