BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húsvéti hangulat a BÉT-en

2006. április 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igencsak csöndesen telt a pénteki nap a Budapesti Értéktőzsdén, a lanyha érdeklődés a hosszú hétvégének és a külföldi tőzsdék szünnapjának volt köszönhető. Összesen alig több mint egymilliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A BUX nem produkált jelentős elmozdulást, a csütörtöki naphoz hasonlóan 24 000 pont körül ingadozott, nap végén 0,2 százalékos pluszban, 24 013 ponton állt. A decemberi BUX-határidő elszámolóára szintén 0,2 százalékkal emelkedett, az utolsó kontraktusok 24 245 ponton cseréltek gazdát.
A érdeklődés szintjét mutatja, hogy a Richter csupán a hetedik legnagyobb forgalmat produkálta, miközben az MTelekom kilencedik helyre szorult. A blue chipek a Richter kivételével egy százaléknál kisebb elmozdulást produkáltak. A nagyobbik gyógyszergyártó 1,3 százalékos mínuszban, 46 025 forinton fejezte be a kereskedést. A Mol és az OTP 0,6 százalékkal – ők ketten együtt alig több mint félmilliárd forint értékben cseréltek gazdát –, az MTelekom pedig 0,5 százalékkal értékelődött föl. Jelentős változások a közepes kapitalizációjú társaságok esetében sem történtek, az első negyedévben remekül szereplő Fotex és Synergon tovább drágult, előbbi 1,6, utóbbi 1,2 százalékkal. Az Egis árfolyama 0,4 százalékkal emelkedett, miközben a BorsodChem stagnált. A nap meglepetését a harmadik és negyedik legnagyobb forgalmat lebonyolító Danubius és Rába szolgáltatta. A Danubius 5,8 százalékkal értékelődött föl, köszönhetően egy kedvező elemzésnek, a Rába pedig vélhetően a vezetői opciós programmal kapcsolatos közgyűlési előterjesztésnek köszönhette 3,5 százalékos erősödését.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet