BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felnyomták a Nyomdát

2006. április 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy jó kis délelőtti visszaesést követően elsősorban a Mol és a Richter kedvező szereplésének köszönhetően pluszban zárt az index a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX a napi minimumot 23 343 ponton érte el, de a zárásra 23 680 forintig emelkedett. A forgalom közepes volt, meghaladta a 16 milliárd forintot.
Az olajpapír folytatta menetelését, s bár a nyitás után jócskán 24 ezer forint alatt is járt a kurzusa, végül sikeresen átugrotta az újabb akadályt, s záráskor már 24 350 forinton találtak gazdára az olajrészvények. A Richter 500 forinttal drágulva 45 800 forint fölé emelkedett. A gyógyszercég jó szereplését csak félig tudta követni a szektortárs Egis, a kisebbik gyártó papírjait egy délután jött eladó mínuszba lökte a kereskedés végére, így 32 290 forinton zártak. Az OTP és az Mtelekom is egyaránt gyengült, talán a makroaggodalmak nyomták az előbbi árfolyamát 0,3, utóbbiét 0,9 százalékkal mélyebbre. A BorsodChemnek nem jött jól a további leminősítés, a vegyipari papír 2355 forintig csúszott vissza.
Többéves csúcsra drágult a Pannonplast, a közgyűlését múlt szombaton letudó vagyonkezelő cég papírjai hosszú évek óta először ismét átlépték a 3000 forintos szintet, 4 százalékos drágulást követően 3015 forinton zártak. Megugrott az Állami Nyomda jegyzése is, a választásokkal kapcsolatos bizonytalanságok a jelek szerint kezdenek kiépülni a papír árazásából, a tőzsdeújonc papírjai 380 forintos drágulást követően 6550 forinton álltak a nap végén.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet