A várakozásokkal ellentétben a törzsrészvényekre nem, csak az osztalékelsőbbségi részvényekre tervez osztalékot fizetni a Forrás Rt. Az Arago-csoport irányítása alatt álló társaság pénteken jelentette meg erről szóló közleményét. A Forrás tavaly mind a törzs-, mind az osztalékelsőbbségi tulajdonosoknak fizetett 50 forintnyi osztalékot, az alapszabály egyébként az elsőbbségi részvények esetében ennyit ír elő minimálisan.
A törzs- és az elsőbbségi részvények is drágultak január eleje óta a Budapesti Értéktőzsdén, előbbiek 1200 forint környékéről emelkedtek 1500 forint közelébe, utóbbiak 850 forintról startolva kapaszkodtak 1200 forintig. A szavazati joggal nem rendelkező papírok alulértékeltsége szavazati joggal rendelkező társaikhoz képest érdekes jelenség, hiszen a szavazati jog meglehetősen kevés jelentőséggel bír egy olyan társaság esetében, amelyben annak 90 százalékát egy tulajdonos gyakorolja. Elképzelhető, hogy a különbségtétel a jogi szabályozás sajátosságaiból adódik, hiszen a törvényből csak az egyértelmű, hogy kötelező nyilvános vételi ajánlatot csak szavazati joggal rendelkező papírokra kell, lehet tenni, az már nem, hogy kiszorítani is csak ezeket lehet-e.
Igaz, az Aragót semmi sem kötelezi arra, hogy ha további részvényeket akarna vásárolni, ahhoz ajánlatot tegyen, hiszen a törzsrészvényekre már tett ilyet másfél évvel ezelőtt, 1250 forintos árfolyamon.
