BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Globus-vezetőt bírságoltak

2006. április 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezúttal Kuti Ferencet, a Globus Rt. felügyelőbizottságának elnökét bírságolta 300 ezer forintra a felügyelet a vezető állású személyek ügyletkötési tilalmának megsértése miatt. Az fb-elnök ugyanis a mérleg fordulónapja és az éves beszámoló nyilvánosságra kerülése közötti időszakban hajtott végre önkötést a részvényeire a Budapesti Értéktőzsdén, s ezt a tőkepiaci törvény kifejezetten tiltja. Az fb elnöke a Globus alalnökének korábbi esetéhez hasonlóan úgy vélte, hogy a negyedik negyedéves gyorsjelentés közzétételével az összes, az éves beszámolóban megjelenő lényeges információ napvilágra került. A felügyelet szerint viszont a negyedik negyedéves gyorsjelentés nem azonos az éves beszámoló fontosabb adatait közlő bejelentéssel, így a tilalmi időszak nem szűnik meg annak közzétételével. A kötésben a Globus-tisztségviselő birtokában lévő részvények darabszáma nem változott.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet