BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödő gyógyszerszektor

2006. március 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Halovány forgalommal és enyhén emelkedő indexszel köszöntötte az új hetet a Budapesti Értéktőzsde. A BUX index valamivel kevesebb mint egyszázalékos emelkedéssel, 22 809 ponton zárta a kereskedést, a részvényforgalom alig haladta meg a 10 milliárd forintot. A jelek szerint a befektetők tegnap a kivárást választották a komolyabb pozíciók felvállalása helyett, talán a Fed mai, várhatóan kamatemelésről döntő ülése miatt maradt több szereplő is inkább a partvonalon.
A blue chipek közül a Mol és a Magyar Telekom gyakorlatilag stagnált. Az OTP közel egy százalékkal tudott erősödni a nap végére, 1,7 milliárdos forgalma ugyanakkor jócskán elmaradt a tőle megszokottól. Igazi mozgást a nagyok közül a gyógyszeripari cégek tudtak produkálni, az Egis 2,24, a Richter közel 3 százalékkal drágult, talán a szektorból érkező felvásárlási híreknek köszönhetően is. Persze ebben szerepet kaphatott az is, hogy mindkét cég súlyozása április elejétől jelentősen növekedni fog a BUX-kosárban.
Megugrott a Pannon-Flax jegyzése, a győri cég részvényei 4,2 százalékot emelkedtek kora délutánig, amíg fel nem függesztették kereskedését a Betonút-perrel kapcsolatos bejelentés miatt. Vegyesen szerepelt az it-szektor: a Graphisoft drágult, a Synergon olcsóbb lett. A nap egyik nyertese a 17 495 forintig emelkedő Démász lett, az áramszolgáltató jó szereplése azonban kizárólag a záró szakaszban megjelenő vevőnek volt köszönhető.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet